İlk ve orta öğretim öğrencileri yabancı dil seviyelerini Uludağ Üniversitesinde sertifikalandırdıUludağ Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda 28.04.2018 Cumartesi günü yapılan TOEFL Junior, TOEFL Premier ve TOEFL ITP sınavlarına Bursa iline bağlı ilk ve orta öğretim öğrencileri katılmıştır.

Erken yaşta İngilizce öğrenmenin önemini vurgulayan Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Recep ÇIBIK; “Ülke olarak Yabancı dil eğitiminde istenilen seviyeye ulaşmak için ilk ve orta öğretimdeki dil düzeylerimizi ilerletmemiz gerekiyor”. diye konuştu.

Bursa’ da ilk defa uygulanan bu çalışma ile ilk ve orta öğretimde okuyan öğrencilerin İngilizce dil seviyelerini uluslararası geçerli bir sertifika ile belgelendirmeyi ve okulları bu konuda bilinçlendirmeyi amaçladıklarını ifade eden Prof. Dr. Recep ÇIBIK; ”Uludağ Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu olarak Bursa’ nın Yabancı Dil Merkezi olmayı hedefliyoruz ve bu konudaki hizmetlerimiz devam edecek.“. dedi.

Öğrencilerinin yabancı dil seviyelerini akredite olmuş bir merkezde standart sınav ile ölçme cesaretini gösteren ve öğrencilerini bu hedefe hazırlayan tüm okulları ve İngilizce öğretmenlerini tebrik eden Prof. Dr. Recep ÇIBIK, Yüksekokul olarak bu hizmeti her yıl sunmayı hedeflediklerini bildirdi.